Telefon

+733 514 427

E-mail

solnajeskynejaromer@gmail.com

Otevírací doba

Dle objednávek, 8 - 20h

Na výstavbu naší solné jeskyně bylo použito 15 tun soli zkombinované v poměrech pro zdraví nejoptimálnějších, obsahujících co nejširší množství minerálů a stopových prvků. Přírodní technologie bez použití jakýchkoli umělých pojiv zajišťuje vysoce sterilní a hypoalergické prostředí. Naše solno-jodová jeskyně je vybudována z velkého množství soli z Mrtvého moře v přírodní podobě, z Černého moře, z mineralizované jodové soli z Klodawy a z Himalayských solných krystalů. Právě toto složení zajišťuje maximální pozitivní účinek na vaše zdraví a duševní pohodu.

Samotná výstavba solné jeskyně je poměrně technologicky náročný proces, avšak zaručuje maximální účinnost. Stěny a strop jsou izolovány od stěn budovy, takže do nich neproniká sůl. Dále je jeskyně akusticky izolována od okolního prostředí. Stěny jsou zhotoveny ze solných balvanů (cihel), které působí přírodním vytesaným dojmem. Síla stěny včetně nosné konstrukce (ze dřeva) a izolace je cca 40cm. Podlaha je posypána hrubozrnnou solí (min.10cm) a zvyšuje tak intenzitu uvolňování zdraví prospěšných stopových prvků. Tato vrstva je vyhřívána zabudovaným podlahovým vytápěním.

Nejpodstatnější pro nás je, že sázíme na kvalitu. Po pečlivém výběru jsme pro vás nechali zbudovat jeskyni co nejúčinnější a i pro relaxaci nejpříjemnější. Pojali jsme naši jeskyni především jako rodinnou, avšak pro všechny dostupnou. Samozřejmostí je rozdělení pobytů v solné jeskyni maminek s dětmi a školních zařízení od ostatních. Dětem chceme nabídnout prostor a zábavu (jeskyně je vybavena solištěm s hračkami, skluzavkou) a klid a relaxaci dospělým.

Co je to solná jeskyně?

Solná jeskyně je relaxačně ozdravné zařízení nahrazující lidem pobyt u moře, sloužící k jejich relaxaci, regeneraci a jako doplňková léčba různých onemocnění.

Základní myšlenkou vzniku solných jeskyní je „přenést“ a využít prostředí, které je lidskému organismu prospěšné. Toto prostředí napodobující přímořské mikroklima je zvláště bohaté na minerály a stopové prvky tolik potřebné pro posílení zdraví organismu.

Vynikající léčivé účinky soli známe již po staletí a myšlenka léčení využitím solných jeskyní je známa již odpradávna. Za tímto účelem byly využívány na začátku solné doly. Ve světě takové zařízení vzniklo již ve 30. letech 19. století v nejznámějším solném dole Vielička v Polsku. Od roku 1958 se v tomto dole léčí astma, choroby hrdla, dýchacích cest a alergie.V současnosti se k tomuto zdroji zdraví opět vracíme – za pomoci nových technologií se dají jeskyně realizovat i na povrchu země ve vhodných prostorách.

V praxi rozlišujeme více typů solných jeskyní – vybudované z kamenné soli, z mořské soli nebo z kombinace různých druhů solí v určitých poměrech. Mořská sůl je získávána z Mrtvého, Černého a Baltského moře a je zpracována technologicky náročným způsobem, tj. lisováním a ohřevem bez použití jakéhokoliv pojiva. Sůl z Mrtvého moře obsahuje mimo chloridu sodného až 55% minerálů, naproti tomu kamenná sůl jen 3%. To vše v kombinaci se stálou teplotou 19-23°C a optimální vlhkostí 50-70% má příznivé účinky na náš organismus. Sůl je jedním z velmi důležitých prvků. V krvi člověka se nachází přibližně 0,9% chloridu sodného a chemické složení mořské vody, co se obsahu soli týká, je podobné složení plazmy lidské krve. Slaná voda je také přirozeným prostředím, ve kterém se vyvíjí lidský plod.

V solné jeskyni vzniká koncentrace soli ve vzduchu, který člověk dýchá. Za pomoci ventilačního systému, vytápění a klimatizace je vytvořeno výjimečné mikroklima, které se vyznačuje bakteriální čistotou a vzduchem obohaceným o léčivé minerály a stopové prvky obsažené v soli. Prostředí solné jeskyně je hypoalergické, bakterií prosté a je tak blízké sterilnímu prostředí operačního sálu.

Každá solná jeskyně je originál. Liší se svou velikostí, interiérem, ale především technologií a materiálem z něhož je postavena. Solné jeskyně vyrobeny převážně z kamenné soli mají, jak už bylo zmíněno, velmi nízké procento minerálů. Velké množství firem staví jeskyně 100% ze soli z Mrtvého moře. Ta sice obsahuje největší množství minerálů, je však vhodné ji doplnit i jinými druhy solí, např. obohacených jódem. Složení soli z Mrtvého moře ta